Hälsinglands Utbildningsförbund
Följ oss på facebook!
Följ oss på instagram!
Följ oss på youtube!
Hälsinglands Utbildningsförbund
Meny

IB staff

Please contact us if you have any questions about IB.

Contact information

Ross Campbell

Teacher, English A, ITGS, Theory of Knowledge

ross.campbell@hufb.se

Marilyn Bagniuk Grundén

Teacher, Visual Arts

Ninna Englesson O´Nils

Teacher, CAS, ab initio, Swedish B, Sva

ninna.englesson-onils@hufb.se

Margaretta Eriksson

Teacher, IBDP Coordinator, English B, Swedish A

margaretta.eriksson@hufb.se

Patricia Hammarstedt

Teacher, Language A Literature

patricia.hammarstedt@hufb.se

Anna Janusiewicz

Teacher, English

anna.janusiewicz@hufb.se
 

Henrik Lindqvist

Librarian

henrik.lindqvist@hufb.se

Lena Löfgren

Teacher, Biology

lena.lofgren@hufb.se

Staffan Seijsing

Teacher, Chemistry

staffan.seijsing@hufb.se

Daniel Sundström

Teacher, History

daniel.sundstrom@hufb.se

Ylva Tidén

Head of School

ylva.tiden@hufb.se

Andreas Zetterlund

Teacher, Physics, TOK, ITGS

andreas.zetterlund@hufb.se

Contact

Kontakt

IB Coordinator

Margaretta Eriksson

Tfn 010-454 12 21

Programsamordnare

Lena Löfgren

Tfn 010-454 13 61

Head

Rektor

Ylva Tidén

Tfn 010-454 11 59

Mobil 070-190 96 52

Study guidance

SYV

Björn Arfvelin

Tfn 010-454 10 92

Useful links

Kontakt

Document

Kontakt

What is an IB education?

EnglishPDF

ArabicPDF

Personuppgifter som du lämnar till oss behandlas i syfte att registrera och administrera ditt ärende. Uppgifterna behandlas enligt dataskyddsförordningen och svenskt regelverk. Om uppgifterna inte är sekretessbelagda kan de komma att lämnas ut enligt offentlighetsprincipen. Uppgifterna sparas tillsvidare. Du kan årligen begära hos förbundet att få information om dina personuppgifter och hur dessa används. Du kan också begära att personuppgifter rättas om de skulle vara felaktiga eller inaktuella. Du kan kontakta personuppgiftsansvarig i förbundet om du har frågor om behandlingen. Se www.hufb.se/dataskydd för mer information om dataskydd och GDPR.

Hälsinglands Utbildningsförbund

Besöksadress: Kulturhuset, Collinigatan 12, 821 43 Bollnäs
Postadress: Hälsinglands Utbildningsförbund, 821 80 Bollnäs

E-post info@hufb.se   Tfn 010-454 10 00

Fler kontaktuppgifter

Lämna klagomål/synpunkter

Ansvarig utgivare för hufb.se är Lucas Lund

Hälsinglands Utbildningsförbund